به خصوص ممنوع برنامه خانواده ممنوعیت

به خصوص: ممنوع برنامه خانواده ممنوعیت خانواده تهیه کننده اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تصمیمات اقتصادی که با امکانات و توانایی‌های مردم تناسب ندارد کنار گذاشته شود / حسین کمالی

حسین کمالی گفت: متاسفانه گفت‌وگوی اجتماعی بین مردم و دولت هر لحظه یک سویه بوده هست؛ یعنی هر لحظه دولتی‌ها گفته‌اند و مردم موظف به شنیدن بودند. اینکه مردم بگویند

تصمیمات اقتصادی که با امکانات و توانایی‌های مردم تناسب ندارد کنار گذاشته شود / حسین کمالی

حسین کمالی: تصمیمات اقتصادی که با امکانات و توانایی های مردم تناسب ندارد کنار گذاشته شود

عبارات مهم : سیاسی

حسین کمالی گفت: متاسفانه گفت وگوی اجتماعی بین مردم و دولت هر لحظه یک سویه بوده هست؛ یعنی هر لحظه دولتی ها گفته اند و مردم موظف به شنیدن بودند. اینکه مردم بگویند و دولت بشنود در دستور کار قرار نگرفته هست. بنابراین ایجاد تریبون هایی جهت گفت وگوی متقابل، نه فرمایشی، الزامی است.

حسین کمالی، دبیرکل حزب اسلامی کار در گفتگو با اعتمادآنلاین راجع به شرح جلسه هفته گذشته دبیران کل احزاب در وزارت کشور توضیحاتی داد. به گفته او در این جلسه راجع به موضوعاتی که باعث رنجش بخشی از مردم شد که به عنوان معترض در خیابان ها حضور پیدا کرده اند صحبت و جهت حل این بحران راهکاری هایی ارائه شد.

تصمیمات اقتصادی که با امکانات و توانایی‌های مردم تناسب ندارد کنار گذاشته شود / حسین کمالی

کمالی راجع به راهکاره های ارائه شده است توضیح داد: «در این جلسه تاکید شد که دولت باید تصمیمات خود را در تمام زمینه ها با واقعیات موجود و وضع درآمدی مردم متناسب کند؛ به عبارت دیگر باید تصمیمات اقتصادی که با امکانات و توانایی های مردم تناسب ندارد کنار گذاشته شود. مردم تا حدی می توانند گرانی اقلام و کالاهای مصرفی و اساسی را تحمل می کنند، بعد از آن چون نمی توانند اقلام مورد نیاز خود را تهیه کنند، ادامه کار برایشان مسئله و تحملشان تمام می شود.»

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه «یکی از ایراداتی که دراز مدت اتفاق افتاده این است که ما با انباشت بدون کار در کشور مواجه هستیم» گفت: «ارتش ذخیره کار در حداکثر حالت ممکن خود در جامعه ما است که این می تواند جهت هر نظام سیاسی خطر تلقی شود. بنابراین کم کردن میزان نفرات ارتش بدون کار باید در دستورکار دولت قرار کیرد. دولت باید هرچه سریعتر با ایجاد وقت های شغلی، حتی کوتاه مدت موقعیتی را بوجود بیاورد که آرامش نسبی در بازار کار فراهم شود تا این افراد بعدها با سرمایه گذاری در دستگاه های متفاوت بتوانند به اشتغال مطلوب دست پیدا کنند.»

حسین کمالی گفت: متاسفانه گفت‌وگوی اجتماعی بین مردم و دولت هر لحظه یک سویه بوده هست؛ یعنی هر لحظه دولتی‌ها گفته‌اند و مردم موظف به شنیدن بودند. اینکه مردم بگویند

کمالی راجع به راهکار پیشنهادی بعدی احزاب به دولت جهت برون رفت از بحران پیش رو گفت: «متاسفانه گفتگوی اجتماعی بین مردم و دولت هر لحظه یک سویه بوده هست؛ یعنی هر لحظه دولتی ها گفته اند و مردم موظف به شنیدن بودند. اینکه مردم بگویند و دولت بشنود در دستورکار قرار نگرفته هست. بنابراین ایجاد تریبون هایی جهت گفتگوی متقابل؛ نه فرمایشی الزامی است.»

دبیرکل حزب اسلامی کار تصریح کرد: «دولت باید در این زمینه راهکاری را پیدا کند تا گفتگو بین مردم و مسئولان بخش های متفاوت شکل گیرد تا افراد احساس کنند ارتباطشان با مرکزیت نظام قطع نیست و می توانند نظرات خود را اعلام کنند. البته شاید در ابتدای کار سخت باشد ولی بعد از مدتی به صورت امری عادی و معمولی می شود. در بسیاری از کشورهای دنیا مردم و مسئولان در بخش های متفاوت به آسانی می توانند با هم صحبت کنند و مردم بدون مسئله ابراز نظر می کنند. الزاما این نیست که هر وقت مردم درخواست کردند حرف بزنند به خشونت یا به حرکت های تند اجتماعی متوسل شوند.»

او خاطرنشان کرد: «این نکات در جلسه دبیران کل احزاب در وزارت کشور مطرح شد که امید است دولت به این پرسشها توجه داشته باشد و مردم هم به این توصیه توجه کنند که باید امنیت ملی و وحدت ملی را جهت خود اصل قرار دهند.»

تصمیمات اقتصادی که با امکانات و توانایی‌های مردم تناسب ندارد کنار گذاشته شود / حسین کمالی

واژه های کلیدی: سیاسی | اقتصادی | امکانات | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs